Доброго дня, ми з України

події

Правда про Вагапова

Ми – «Мрія Вільних Людей» 

Нещодавно наша команда була шокована однією подією. Це відео Андрія Вагапова. Думаю, всі вже бачили його, тож говоритимемо надалі про це.

На 78 день війни до керівництва організації зателефонував Андрій і почав просити вибачення. Чомусь усвідомлення про скоєне прийшло лише через 2 місяці. Ми зустрілися, і всі його вибачення були на кшталт: “Це все вони, а не я”. Ми не розуміємо, чи насправді усвідомлює Андрій, за що вибачається… Тому, давайте пригадаємо.

Наш волонтерський рух сформувався на території Сіті-Центру Котовського. Там, з першого вечора, працювали волонтери. Зауважу, неозброєні волонтери. Ми збирали гуманітарну допомогу, а саме: їжу, засоби гігієни, одяг та інше.

В той самий час Андрій почав формувати ТРО. Знайшов для себе штаб, де створив телеграм-чат “TRO_VAGAPOV” і направив всі збори з Сіті-Центру до свого штабу. Тоді ми мало розуміли хто є хто, тому… На Сіті були відправлені люди, які організовано направляли трафік усієї допомоги на штаб Андрія. Вони формували списки добровольців у ТРО та збір коштів. Як далі склалась доля гум. допомоги, і чи була вона використана за призначенням – невідомо.

На Сіті-Центрі також була сформована добровольча варта, що допомагала у патрулюванні нашого району. Її склад налічував 240 мешканців та 60 автомобілів. Майже всі автомобілі заправлялися власниками. Паралельно 1500$ зібрали наші спортсмени – волейболісти Одещини. Користуючись нагодою, хочемо подякувати всім причетним. Завдяки вам хлопці отримували на пальне по 400-500 грн.

Одного дня громада, що утворилася на Сіті, почала ставити запитання. Хто взагалі цей Андрій? Чому все, що ми збираємо, виїжджає в невідомому напрямку? Чому людина, яка напряму не бере участі ні в чому, приїжджає, робить піар на волонтерах, знімає відео і привласнює всі результати громади собі? Після цього декілька разів ми навідались у штаб. Ми стали свідками того, що продукти харчування просто псуються і не передаються далі, що бойові гранати були роздані без обліку. Частина з них не була повернута назад. На прямі запитання Андрій не давав нам відповіді, а лише постійно змінював тему розмови. Розповідав, який він герой, і що в нього є бойове поранення. Мені особисто здалося, що Андрій або втрачає здоровий глузд, або свідомо ухиляється від відповідальності.

бойові гранати були роздані без обліку…

Після цього, громада прийняла рішення: не мати нічого спільного з Вагаповим та його штабом.
Волонтери перенаправили гуманітарну допомогу та готову їжу прямо в руки військовим частинам та блокпостам. Пізніше ми розмістились у будівлі, де продовжувалася робота волонтерів, але вже в більшому об’ємі.

Після відмови у співпраці почалась серія провокацій. Спочатку залякування добровольців у нічному патрулюванні. Водії штабу Андрія, які мали на склі логотип “народжені в боях” з його підписом, їздили районом і кричали, що ми тут ніхто і що цей район їх. Декому погрожували зброєю. Доходило навіть до того, що особисто сам Андрій, сидячи в машині одного зі своїх бійців, їздив по місцях розташування патруля і посилав мешканців-добровольців туди, куди ми відправили рускій корабль. 240 людей стали свідками цього “псевдогероїзму”. Також є записи розмов. Після цих подій ми чітко усвідомили: Андрій – це загроза для суспільства. Тим паче під час воєнного стану.

6 березня Вагапов завітав до нашого волонтерського центру, де повторюю, працювали неозброєні волонтери. Це були жінки та діти. Андрій прийшов не сам, а з групою озброєних людей. Почав публічно звинувачувати нас у шахрайстві та збуті наркотиків. Також висунув звинувачення у крадіжці 300 тис. грн, 6 бронежилетів та квадрокоптеру за 100 тис. грн.

Погрожуючи зброєю, загнав дівчат у підвал та розпочав несанкціонований обшук. В результаті постраждало дві дівчини. Марина отримала удар прикладом у спину. Олександру вдарили прикладом в горло, лише через те, що на їх “накази” не реагували. Андрій посіяв хаос. Його люди перезаряджали зброю і цілились одне у одного. Нагадаю, що все відбувалось на очах у жінок та дітей. Перед тим, як на місце злочину прибули співробітники правоохоронних органів, Андрій просто втік до свого штабу.

Ця подія стала шоком для деяких волонтерів, тому вони відмовились далі працювати в нашому центрі. Адже, як можливо спокійно працювати там, куди в будь-який момент такі, як Вагапов, зможуть прийти, приставити приклад до голови та вчинити насильство. Я вважаю, що це диверсійна робота, в результаті якої люди були введені в оману.

Одинадцятого березня озброєні особи, які назвали себе «ТрО Вагапова», у складі Максима, Мотка Олександра, Сергія «МАСТЕР» та інших невстановлених осіб в балаклавах, за підтримки псевдоволонтерів, які були заслані в наш центр, захопили будівлю, привласнили та вивезли наявні у волонтерському центрі продукти тривалого зберігання, засоби гігієни, медикаменти та інше. Наших волонтерів, під тиском погроз, змусили звільнити будівлю та залишити там частину гуманітарної допомоги. Люди, незадовго до комендантської години, були залишені на вулиці без жодних пояснень. Як далі склалась доля незаконно привласненої гуманітарної допомоги «ТрО Вагапова» – невідомо.

Андрій – це загроза для суспільства. Тим паче під час воєнного стану.

Попри всі залякування, втрати місця дислокації та зібраних/виготовлених волонтерами речей, ми знову переорганізувалися. Завдяки Олені Буйневич, наш центр знайшов свій притулок. Тепер ми усією командою, знову, як одна велика родина, допомагаємо усім постраждалим. Для того, щоб припинити цей тиск зі сторони Вагапова, нам довелося залучити всі можливі контакти. Ми звернулися до президента, повідомили депутатам Верховної та Міської ради про те, що коїться. Також звернулися до губернатора Одеської обласної військової адміністрації – Максима Марченка. Але тиск на організацію продовжувався розповсюдженням фейків.

Сьогодні наша організація “Мрія Вільних Людей” активно допомагає ЗСУ, переселенцям, місцевим жителям та тваринам. Всі, хто тут зібралися, були і залишаємося вірними Україні. Ми дякуємо всім, хто створював нам проблеми. Ми лише загартувались та створили справжню родину. Та попрощалися із засланими героями, які розкрадали зібрану допомогу. Незважаючи на всі провокації, ми не припинили свою діяльність.

Ми уважно спостерігали за тим, як Андрій продовжував розповсюджувати дезінформацію. Він звинувачував керівника у диверсії. Недивлячись на те, що він учасник бойових дій. Він звинувачував нас у співпраці з людьми, яких ми навіть не знали. Власний телеграм канал він використовував для росповсюдження фейків та заспокоєння власного эго. Всі, хто намагався там доносити правду, одразу отримували бан. Ми пильнували і продовжували робити свою справу. Ми знали, що рано чи пізно все стане на свої місця. Правда не залишиться непоміченою. І сьогодні той день, коли правда нарешті знайде свого глядача.

Тепер ви можете спостерігати, як людина, яка нас ненавиділа та намагалася знищити, приносить свої вибачення. Та чи справжні і щирі ці перепрошення? Від нього відвернулися його прихильники та команда. В місті мати справу з Андрієм Вагаповим також ніхто не має бажання. Якщо Андрій справді усвідомлює, що він накоїв, то ми вимагаємо публічного вибачення за конкретні дії та слова. Нам начхати, хто і що йому говорив за нашими спинами. Він сам створив свою команду. Він сам обрав таких людей поруч. Ми не тримаємо образи і готові пробачити, але Бог-суддя.

людина, яка нас ненавиділа та намагалася знищити, приносить свої вибачення

Наша організація офіційно заявляє: ми ніякого відношення до Андрія та його штабу в будь-який період часу не мали, не маємо й не матимемо. Ми публічно відмовляємося від будь-якої співпраці з цими особами.

Від Андрія ми чекаємо публічні вибачення за:

1. Залякування та підрив роботи добровольчої варти.
2. Нанесення тілесних ушкоджень Марині і Олександрі бійцями, які разом з Андрієм увірвалися у волонтерський центр 6 березня.
3. Залякування та наведення автоматів на волонтерів, які працювали у нашому центрі.
4. Звинувачення у крадіжці квадрокоптера за 100000 грн.
5. Звинувачення у привласненні готівки розміром у 300000 грн.
6. Звинувачення у привласненні 6 бронежилетів
7. Організоване захоплення Будинку творчості, в результаті чого всі волонтери залишились на вулиці на 3 дні.
8. Привласнення гуманітарної допомоги, а саме: їжі, медикаментів та засобів гігієни.
9. Публічне розповсюдження дезінформації.
10. Звинувачення, що організація займається росповсюдженням наркотиків.
11. Звинувачення щодо співпраці з невідомими, на той час, особами, а саме Богданом та Олександром.
12. Звинувачення, що голова організації – шахрай та диверсант.
13. Мовчання протягом 77 днів.
14. Погрожування фізичною розправою та пошкодженням власного майна. Неодноразове проколювання шин.

Для довідок звертайтесь за номером телефону +38 (096) 529 32 47 (viber, telegram, whatsapp)

Блог та новини

Свіжі новини з життя волонтерського центру

Гуманітарна допомога із Литви

Гуманітарна допомога із Литви

Доброго дня, ми з України Главная Блог 22.05.2022 події Гуманітрана допомога із Литви 10

Правда про Вагапова

Правда про Вагапова

Нещодавно наша команда була шокована однією подією. Це відео Андрія Вагапова. Думаю, всі вже

Прихистки та безкоштовне житло для переселенців

Прихистки та безкоштовне житло для переселенців

Перелік сервісів та благодійних організацій, де можна отримати безкоштовне житло для переселенців